4 foto’s om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws (7/03)

Me@BESIX Me@SixConstruct me@BELEMCO Me@Vanhout Me@BESIX Infra Me@JacquesDelens Me@FrankiFoundations Me@Socogetra Group Me@Cobelba Me@Vandenberg 3 min

Week van 7 maart

1. Internationale Vrouwendag (wereldwijd)

Dinsdag 8 maart was het Internationale Vrouwendag, een wereldwijd evenement om de rechten van vrouwen te promoten en ongelijkheden te verminderen. BESIX Group wil dan ook van de gelegenheid gebruik maken om iedereen eraan te herinneren dat het welzijn en de rechten van onze werknemers van groot belang zijn. Dat geldt trouwens niet enkel op het vlak van gender, maar ook op het vlak van origine, filosofische of religieuze overtuiging, leeftijd...

Internationale Vrouwendag is natuurlijk ook de perfecte moment om het groeiende aantal vrouwen binnen onze Groep in de verf te zetten. Gisteren zetten we vier van onze collega’s actief in vier verschillende continenten in de bloemetjes op sociale media. Laat je inspireren door hun woorden in de foto’s hieronder en bekijk ook zeker de Break The Bias-campagne van BESIX Watpac (laatste foto).

2. Een vaargeul om u tegen te zeggen (Polen)

De werkzaamheden aan de Vistula Spit-vaargeul in Polen vorderen zeer goed en liggen volledig op schema. Zoals altijd zijn de foto’s heel indrukwekkend.

  • Aan de Baltische kant werkt het team aan de oostelijke golfbreker. Ze installeren er de Xblock-elementen en voeren er betonwerken uit.
  • Onze collega’s storten momenteel beton aan het uiteinde van de westelijke golfbreker.
  • In de vaargeul zelf worden het gebruik van de sluisdeuren getest en wordt het zuidelijke deel uitgegraven.
  • Ten slotte vinden er baggerwerken plaats in de Vistulalagune en krijgt het artificiële eiland meer en meer vorm.

De vaargeul, die aan de westelijke kant van het schiereiland ligt, zal de afstand tussen de haven van Elbag en de Baltische Zee aanzienlijk verkleinen. Momenteel moeten schepen een groot stuk rondvaren om via de Straat van Baltiysk aan oblast Kaliningrad (Rusland) de haven te bereiken.

3. Een tijdelijke brug voor voetgangers en fietsers (België)

In Oostkamp renoveert BESIX momenteel de Moerbrugge, een basculebrug over het kanaal Gent-Oostende. Daarvoor krijgt ons team twee maanden tijd, een grote uitdaging dus! En het wordt nog uitdagender, want tijdens deze twee maanden moeten fietsers en voetgangers steeds het kanaal kunnen oversteken. Daarom hebben onze collega’s een tijdelijke brug geïnstalleerd van 37 meter lang en 32 ton zwaar. De installatie ervan duurde vier uur. Een groot succes dat veel goeds belooft voor de volgende fase van het project. De hele operatie kan je ook herbeleven in deze video.

4. Augmented reality op de werf (VAE)

Op de werf van de afvalenergiecentrale in Dubai hebben onze collega’s de augmented-reality-oplossing van GenieVision getest. De oplossing laat toe om het werk dat werd uitgevoerd op de werf via een tablet te vergelijken met het BIM-model. Zoiets wordt ook wel augmented reality of toegevoegde realiteit genoemd. In dit geval kan het team het 3D-model bijvoorbeeld visualiseren door het te projecteren op de echte werf. Deze video, gepubliceerd door GenieVision, geeft je een beter idee van hoe dit concept precies werkt.

De test is een succes. Vooral het feit dat je kan verzekeren dat wat je bouwt overeenkomt met de 3D-modellen is een groot voordeel. Daarnaast kan het team met de app snel en efficiënt zaken rapporteren aan het BIM-team en kunnen zij op hun beurt het model aanpassen of de impact van een bepaald probleem nagaan. Er zullen in de toekomst nog testen uitgevoerd worden, zowel op deze werf als op andere werven van de Groep, om de nauwkeurigheid te verhogen. Maar het belangrijkste is dat deze ervaring alvast heel positief is. De app is een goed voorbeeld van hoe nieuwe digitale technologieën onze teams ten goede kunnen komen. Wordt vervolgd!

En dan dit... Prestigieuze award voor houten fietsbrug (België)

Fietsen door de Heide heeft het prestigieuze International Design Award gewonnen voor de categorie “Arches, bridges, viaducts and gateways” in de Verenigde Staten. De 294 lange houten fietsbrug doorkruist het Nationaal Park Hoge Kempen (provincie Limburg) en biedt er een panoramisch zicht. Hij is een ontwerp van Witteveen+Bos en werd gebouwd door BESIX. Dus bij deze: proficiat aan alle collega’s die eraan hebben meegewerkt!

❓ Wil jij ook jouw project in deze lijst zien? Laat het ons weten via communication@besix.com.

📸 Heb jij leuke foto’s van jouw project? Laad ze op op https://besix.getbynder.com (drag ‘n drop, niet inloggen).

4 pictures